BRITISH OWNED

CAMELOT

SCHOOL OF ENGLISH SINCE 1999

tel: 48 660 413 301


zadzwoń i zapisz się na kurs

Brytyjskie kontakty

List Ich Wysokości Księcia Williama i Kate Middleton do Szkoły Camelot

List Królowej Elżbiety II do Kursantów Camelota

Listy Kursantów Camelota do Jego Wysokości Księcia Jerzego

2015 - Listy kursantów do księżniczki Charlotte
W ubiegłym roku szkolnym kontynuowaliśmy pomysł przesyłania naszych listów do Rodziny Królewskiej w Wielkiej Brytanii. Narodziny następcy tronu Jego Wysokości Księcia Jerzego był wspaniałym pretekstem przesłania życzeń. Dzieci i młodzież bardzo się zaangażowali w wykreowanie prac nie tylko pięknie zaaranżowanych pod względem plastycznym, ale też przekazujących różnorakie informacje. To nie były tylko życzenia, ale także dodatkowe wiadomości o szkole, zainteresowaniach i planach naszych Kursantów. W odpowiedzi otrzymaliśmy list od Ich Wysokości Księcia Williama oraz Kate Middleton. Byliśmy zachwyceni nie tylko przepięknym listem skierowanym do nas, ale także pamiątkowym zdjęciem.

Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II wysłała list do Kursantów Camelota w podziękowaniu za życzenia z okazji Diamentowego Jubileuszu panowania Jej Królewskiej Mości.

Dzieci i młodzież Szkoły Camelot wykreowały przepiękne listy, które przesłaliśmy do Pałacu Buckingham w Londynie.

Kwit listu poleconego

Wszystkie listy były oczywiście napisane w języku angielskim. Nawet najmłodsi Kursanci z pierwszej klasy szkoły podstawowej wykorzystali zdobytą już wiedzę i oprócz życzeń opisywali swoją rodzinę, hobby, przyjaciół, itp.

Listy grup zaawansowanych były bardziej szczegółowe, w niektórych nasi Kursanci odwoływali się do historii Wielkiej Brytanii i legendy Camelota, inni opisywali polską szkołę, sporty, jakimi się zajmują czy ulubionych brytyjskich pisarzy.

Wielu zakończyło swoje listy pozdrowieniem z hymnu God Save the Queen.

Odpowiedź, jaką otrzymaliśmy przerosła nasze oczekiwania. Jej Wysokość Królowa Elżbieta II wysłała do nas bardzo osobisty i ciepły list, który załączamy wraz z tłumaczeniem.